Single event

DADDY YANKEE – POLAND
DADDY YANKEE – POLAND
 • DADDY YANKEE
 • 13 June
 • KRAKÓW - TAURON ARENA
 • Artist:

  DADDY YANKEE

 • Date:

  13/Jun/2019

 • Adress:

  KRAKÓW - TAURON ARENA

 • Time:

  Door: 20:00

DADDY YANKEE – POLAND

DADDY YANKEE PO RAZ PIERWSZY W POLSCE !

DADDY YANKEE – 13.06.2019, TAURON ARENA KRAKÓW

Daddy Yankee, jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków latynoskiej sceny muzycznej, nazywany królem Reggaeton, nareszcie w Polsce! Autor takich mega hitów jak „Gasolina”, „Despacito”, „Dura” czy „Con Calma” wystąpi na jedynym koncercie w Polsce już 13 czerwca 2019 r. w TAURON Arenie Kraków. Koncert odbędzie się w ramach tegorocznej światowej trasy koncertowej artysty. Sprzedaż biletów rusza już 29.03.2019 r.

Urodzony w Portoryko Ramón Luis Ayala Rodríguez, znany jako Daddy Yankee, to od wielu lat czołowy artysta sceny reggaeton. Został okrzyknięty jednym z najbardziej wpływowych Latynoamerykanów zarówno przez CNN, jak i magazyn Time. Na swoim koncie ma ponad 17 milionów sprzedanych płyt, a jego media społecznościowe obserwuje ponad 60 milionów fanów z całego świata. Jego utwory na Spotify miesięcznie są odtwarzane przez ponad 44 miliony osób, i jako pierwszy latynoamerykański artysta osiągnął czołowe miejsce słuchalności w tym serwisie!

Wśród jego wielu osiągnięć jest ponad 100 nagród, w tym wyróżnienia w ramach Latin Billboard Music, Latin Grammys, American Music Awards, Latin American Music Awards. Artysta udziela się także społecznie – filantropijna działalność Yankeego została nagrodzona przez Billboard Spirit of Hope Award.

W Polsce zasłynął już w roku 2004 przebojem „Gasolina”, który do dziś jest nieodłącznym elementem niejednej imprezy. Młodsi słuchacze kojarzą go też m.in. za sprawą utworu „Despacito”, który zawojował światowymi listami przebojów w 2017 roku, bijąc wszelkie możliwe muzyczne rekordy. Jego kolejny hit, „Dura”, stał się w 2018 roku muzycznym fenomenem, a pod hasztagiem #DuraChallenge powstało ponad milion filmów wideo w mediach społecznościowych.

Na początku 2019 roku Daddy Yankee opublikował swój najnowszy singiel „Con Calma”. Piętnaście dni po jego wydaniu, artysta pobił kolejne rekordy: piosenka zajęła pierwsze miejsce na liście najczęściej słuchanych w aż 33 krajach. Obecnie utwór okupuje szczyt Billboard’s Latin Airplay i Latin Digital Songs, jest numerem jeden na liście najchętniej oglądanych teledysków na YouTube, a także zdobył szczyt Spotify Top Global.

Uznawany za króla gatunku reggeaton, Daddy Yankee współpracował z takimi artystami jak: P. Diddy, Snoop Dogg, Ricky Martin, Nina Sky, Fergie, Akon, Nicole Scherzinger, Don Omar, Nicky Jam, Sean Paul czy Luis Fonsi. Współpraca z tym ostatnim zaowocowała wspomnianym megahitem „Despacito”, który osiągnął już przeszło 6 mld wyświetleń na Youtube, z czego pierwsze 3 mld w przeciągu zaledwie 8 miesięcy od publikacji.

Koncert w TAURON Arenie Kraków, który odbędzie się 13. czerwca 2019 r. będzie pierwszą wizytą muzyka w Polsce. Daddy Yankee na żywo to spektakularne widowisko przepełnione tonami pozytywnej energii w reggaetonowych rytmach, o czym świadczą komentarze fanów tuż po koncertach:

„Koncert Daddy Yankee to prawdopodobniej najlepsze show jakie kiedykolwiek widziałem. Jest szalenie utalentowanym artystą estradowym i stawia na najlepszy show. Jestem fanem od czasów Barrio Fino, więc zobaczenie go po raz pierwszy sprawiło, że moje marzenia się spełniły i na pewno nie zawiódł. Warte każdego grosza. Nie zastanawiajcie się czy pójść, po prostu to zróbcie!”

WWW: http://www.daddyyankee.com

Facebook: http://www.facebook.com/daddyyankee

Instagram: http://www.instagram.com/daddyyankee

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC9TO_oo4c_LrOiKNaY6aysA

FB Event: https://www.facebook.com/events/2520129551401549/

 

BUY TICKET

Similar events

GUNNA – SWITZERLAND
GUNNA – SWITZERLAND
 • GUNNA
 • 31 May
TRAPETON – SWITZERLAND
TRAPETON – SWITZERLAND
 • TRAPETON FESTIVAL
 • 04 July
FETTY WAP – SWITZERLAND
FETTY WAP – SWITZERLAND
 • FETTY WAP
 • 05 September
LOS 4 DE CUBA – SWITZERLAND
LOS 4 DE CUBA – SWITZERLAND
 • LOS 4 DE CUBA
 • 15 June